Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Kapitán i železný muž posledních sezon. Matador Jiří Krisl přidá další rok za Přerov

P ř e r o v – V listopadu letošního roku bude Jiřímu Krislovi 39 let. Zubrům má však zkušený obránce a od roku 2019 také jejich kapitán stále co nabídnout. Na Hané si proto znovu prodlouží profesionální kariéru. Na tvořící se přerovské soupisce pro novou sezonu první ligy je pátým potvrzeným jménem do defenzívy a celkově čtrnáctým.

Železný muž? Tohle označení na Krisla jednoznačně sedí. V uplynulých dvou ročnících nevynechal ani jeden prvoligový zápas. Ať už šlo o základní část nebo následné play-off. Dohromady dosud v dresu Zubrů odehrál 263 zápasů s bilancí 17 branek a 64 asistencí. V ročníku 2023/24 byl navíc nejvytěžovanějším z Přerovanů (na ledě strávil téměř 1300 minut) a zblokoval nejvíce soupeřových střel (46).

„Cítím se velmi dobře. Mám štěstí, že se mi vyhýbají větší zdravotní problémy, s kterými by bylo ošemetné nastupovat. Pokud je nemám, jdu hrát, lehčí virózy a podobné věci většinou dokážu rychle překonat,“ prozrazuje Krisl. „Když je člověk dobře nachystaný, jde tomu naproti,“ dodává. Rozhodování o pokračování u Zubrů pro něj bylo jednoduché. „S Pavlem Hanákem jsme domluvení už delší dobu, díky tomu jsem nemusel nijak extra řešit jiné nabídky.“

Vedle velkého vytížení s tradiční porcí obětavosti zažil havířovský rodák a odchovanec svou zatím nejgólovější sezonu během působení na Hané. V 59 duelech se trefil šestkrát. „Žádný velký střelec nejsem, byl jsem prostě ve správný čas na správném místě. Dva góly jsem dal do prázdné branky přes celé hřiště, byl v tom i díl náhody. A taky dobrá práce spoluhráčů,“ reaguje. V lednu proti Pardubicím B se poprvé v kariéře blýskl dvěma brankami v jednom prvoligovém utkání. „Trenér mi tehdy řekl, že kdyby Pardubice hrály ještě jednou power-play, pošle mě znovu na led, abych dal hattrick,“ zasměje se.

Navíc pokaždé, když skóroval, Přerov zvítězil. I díky Krislovu gólovému příspěvku vyzrál na Zlín, Slavii, Prostějov, pardubickou rezervu a Porubu. „V předchozích dvou sezonách to bylo přesně naopak. I když jsem se prosadil, vždycky jsme prohráli. O to větší je pro mě vzpruha, že jsem góly pomohl k výhrám,“ přiznává Jiří Krisl.